22Aug 2012

Jak oszczędzać na kostce brukowej?

cobblestones-3678292_960_720.jpg Kostka brukowa to często wykorzystywany materiał budowlany, ze względu na ekonomikę zastosowania oraz trwałość. Kostkę, nie tylko łatwo ułożyć za pierwszym razem, ale ułatwione są również ewentualne naprawy bądź całkowity demontaż kostki, jeśli np. nam się znudzi i chcemy zastosować jej inny wariant. Tych do wyboru jest całe mnóstwo, począwszy od całej gamy kolorów i kształtów, na oryginalnych fakturach skończywszy.

Dlaczego ułożenie kostki brukowej jest tak proste?

Specjaliści z Malbud wyróżniają różne rodzaje kostki brukowej, jak kostki kamienne, betonowe lub ceramiczne. Do konkretnego typu podłoża można zatem dobrać optymalne rozwiązanie, który posłuży przez lata, umiejętnie znosząc trudy eksploatacyjne. Kostka brukowa, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, może być zawsze skrojona na miarę. Poszczególne bloki są profilowane i wycinane w procesie fachowej obróbki, tak, by ich układanie przyniosło spodziewane rezultaty. Elementy mogą ściśle do siebie przylegać, by np. nie przepuszczać wody lub zapewniać komfort chodzenia.

Arcydzieła w prywatnych przestrzeniach

Kostka brukowa przypomina nietypowe puzzle- wiele elementów składa się na jeden spójny obraz. W ten sposób, poprzez kreatywne układanie bloków można wyczarować na swoim podwórku lub w ogrodzie prawdziwe cuda. Kostka brukowa nie tylko bowiem pokrywa podłoże, ale stanowi także wysmakowany aspekt dekoracyjny.